کد خبر: ۸۰۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
مهدی طارمی با به ثمر رساندن سه گل در دیدار مقابل سوریه در لیست بازیکنانی قرار گرفت که پیش‌ازاین در تاریخ فوتبال ایران موفق به ثبت چنین رکوردی شده‌اند
تیم ملی ایران درحالی‌که برای اولین بار مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی را روی نیمکت خود می‌دید موفق شد با نتیجه ۵ بر ۰ تیم ملی سوریه را در هم بکوبد تا این مربی گام اول را به بهترین وجه ممکن بردارد.


نکته جالب‌توجه این بازی آمادگی بسیار بالای مهدی طارمی این مهاجم بوشهری تیم ملی ایران بود که توانست با به ثمر رساندن گل های دوم، سوم، و چهارم یک هت ملی را در کارنامه خودش به ثبت برساند.


او امروز در غیاب زوج همیشگی‌اش سردار آزمون توانست به‌تنهایی سه گل را به ثمر برساند تا در زمره بازیکنانی قرار بگیرد که در عرصه ملی موفق شده‌اند سه بار دروازه حریفشان را باز کنند.


نکته جالب‌تر اینجاست که آخرین باری که یک بازیکن در تیم ملی ایران موفق به ثبت چنین افتخاری شده است خود سردار آزمون بود که توانست درست سه سال و ۴ روز پیش یعنی در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ هر سه گل تیم ملی را در مقابل مقدونیه به ثمر برساند.


پیش از دیدار امروز مقابل سوریه در تاریخ فوتبال ایران درمجموع ۲۱ نفر موفق به ثبت هت تریک شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به امیر مسعود برومند، حمید شیرزادگان، حسین کلانی، علی جباری، بهتاش فریبا، حسین فرکی، غلامحسین مظلومی، ناصر محمد خانی، کریم باوی، اصغر مدیر روستا، کریم باقری، علی دایی، سردار آزمون، جواد نکونام و… اشاره کرد که حالا باید در این لیست نام مهدی طارمی هم به‌عنوان فرد بیست و دوم ثبت کنیم.


برچسب ها: طارمی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل