کد خبر: ۸۰۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
پنج مرد که اقدام به فروش چک‌های بانکی مسروقه و جعلی کرده بودند، دستگیر شدند.
اواخر پارسال پرونده‌ای تحت عنوان سرقت داخل خودرو از کلانتری ۱۰۹ بهارستان برای رسیدگی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد که شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان، گفت: ساعت ۲۰:۴۵ در یکی از روزهای پایانی سال ٩٧ صندوق عقب خودروام در خیابان سی تیر سرقت شد و کیف دستی که داخل آن سند ملکی، مدارک هویت و دسته چک بانکی ۱۰۰ برگی بود به سرقت رفت.

بدنبال اظهارات شاکی کارآگاهان دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار داده که با اقدامات پلیسی در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری فردی به نام «قادر» که برای وصول چک بانکی مجعول به بانک مراجعه کرده بود توسط کلانتری دستگیری شد. متهم در تحقیقات مدعی شد چک را از فردی به نام رامین ۳۵ ساله بابت طلبش گرفته است که با اظهارات متهم جوان بلافاصله با هماهنگی قضائی رامین دستگیر شد.

در تحقیقات به عمل آمده رامین گفت: بدلیل ورشکستگی، چک‌های مجعولی از طریق سایت‌های اینترنتی فروش کالا به تعداد ۶۰ برگ چک سفید هر کدام به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان خریداری کرده و آنها را با مبالغی متفاوت در ازای خرید کالا می‌دادم.

به دنبال اظهارات رامین با انجام اقدامات پلیسی طی یک قرار صوری آورنده چک‌ها را در میدان منیریه دستگیر کردند که در بازرسی از وی تعداد ۶۰ برگ چک‌های بانکی مختلف به صورت تفکیک شده آماده تحویل به مشتری کشف شد. متهم دستگیر شده مدعی شد که چک‌ها را از فردی به نام «خسرو» در خیابان شادمان گرفته است و برای او کار می‌کند.

با راهنمایی وی، خسرو در محل کارش دستگیر که در بازرسی صورت گرفته تعداد ۱۵۰ برگ چک سفید از محل کارش کشف شد، خسرو نیز مدعی شد که چک‌ها را از دو نفر به نام‌های «نادر» و «صابر» از طریق سایت اینترنتی فروش کالا خریداری کرده است بنابراین کارآگاهان این دو مرد جوان را نیز شناسایی و دستگیر کردند که در بازرسی از خودروی آنان تعداد ۲۰ برگ چک سفید کشف شد که در همان تحقیقات اولیه اظهار داشت چک‌ها را از اشخاصی به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان خریداری کرده‌اند.

درباره این پرونده گفت: با توجه به دستگیری مرتبطین فروش چک‌های بانکی و اعتراف صریح به بزه انتسابی هر پنج متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند و تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.


برچسب ها: چک‌
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل