کد خبر: ۸۱۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
سخنرانی دیشب دبیرکل حزب الله لبنان سیگنال‌های قابل توجهی خطاب به طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی داشت.
سخنرانی دیشب سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در شبکه خبری المنار لبنان با وجود اینکه دیر وقت انجام شد، اما توجه و تمرکز بسیاری از رسانه‌های لبنان و منطقه را معطوف به خود کرد. یکی از ابعاد اهمیت سخنرانی دیشب، معادله و نقشه‌های جدیدی بود که دبیر کل حزب الله لبنان در خصوص احتمال حمله به مواضع و تاسیسات حیاتی رژیم صهیونیستی در نوار ساحلی سرزمین‌های اشغالی در هر جنگ احتمالی آینده به تشریح آن پرداخت.

روزنامه الاخبار لبنان در همین رابطه نوشت که سخنرانی دیشب سید حسن نصرالله پیام این سخنرانی اطمینان بخشی به محافل داخلی لبنان بود مبنی بر اینکه لبنان دیگر کشور ضعیفی در برابر پیام‌های هشدارآمیز محور آمریکا و اسرائیل نیست و مقاومت امروز قوی‌تر از هر زمان گذشته است.

سید حسن نصرالله: تمام مراکز حساس اسرائیل در تیررس مقاومت است/ قدرت موشکی ما پیشرفت چشمگیری داشته است

وی در این سخنان تاکید کرد که هیچ منطقه‌ای در سرزمین‌های اشغالی دور از دسترس موشک‌های مقاومت قرار ندارد و هر گونه جنگ آمریکا ضد ایران می‌تواند به تخریب تمام منطقه منجر شود. این پیام نشان دهنده اعتماد به نفس نیروهای مقاومت و قدرت آن برای ترسیم آینده درگیری با دشمن صهیونیستی بود که از طریق سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مطرح شد، کسی که محافل صهیونیستی او را یکی از راستگوترین سیاستمداران دنیا توصیف می کنند. وی در سخنان خود تاکید کرد که ان شاءالله روزی فرا خواهد رسید که وی در قدس نماز خواهند خواند.

زمانبندی اظهارات نصرالله

الاخبار در گزارش خود به بررسی زمان‌بندی سخنان دیشب دبیرکل حزب‌الله پرداخت و تاکید کرد که انتخاب این زمان تنها منحصر به سیزدهمین سالروز آغاز جنگ جولای 2006 نیست، بلکه نصرالله گفت‌وگو با افکار عمومی را در شرایط حساس منطقه‌ای و بین‌المللی انتخاب کرد که سطح تنش میان ایران و آمریکا افزایش پیدا کرده و تحولات پیچیده در رابطه با تنگه هرمز و افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی مطرح شده است.

الاخبار در گزارش خود تاکید کرد که پیام نصرالله واضح بود و آن اینکه تمامی طرف ها باید بدانند که در صورتی که جنگ در منطقه واقع شود، جنگی ویرانگر برای تمام منطقه خواهد بود و هر کشوری که در روند جنگ ضد ایران شریک باشد یا اراضی خود را برای تجاوز به ایران اختصاص دهد، هزینه آن را خواهد پرداخت.

روزنامه البناء لبنان نیز تاکید کرد که مواضع مطرح شده توسط سید حسن نصرالله و اطلاعاتی که وی آنها را فاش کرد، طی روزهای آینده محور تحلیل‌ها و مطالب رسانه‌ای در خصوص لبنان و منطقه خواهد بود. نصرالله در سخنرانی دیشب خود مواضعی بی سابقه را مطرح کرد که شاید برخی از آنها برای اولین بار گفته شده است.

بر اساس گزارش این روزنامه لبنانی، معادلات سید حسن نصرالله در خصوص موازنه قدرت مقاومت در برابر ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی کاملا واضح و مشخص و مبتنی بر رویکردها و محاسبات دقیق و واقعی است. چرا که رژیم اسرائیل در هر جنگ احتمالی آینده در بحران موجودیتی قرار خواهد گرفت، بحرانی که از شمال تا جنوب و مرکز سرزمین‌های اشغالی را در بر می‌گیرد و رژیم‌صهیونیستی را در مساحت حدود 1000 کیلومتر مربع که تمامی موسسات حیاتی این رژیم و بیش از نیمی از ساکنان سرزمین‌های اشغالی در آن سکونت دارند، درگیر خواهد کرد.

با وجود تمامی این تحولات، رژیم صهیونیستی در ترمیم اعتماد عمومی بعد از جنگ جولای ناموفق بوده و با وجود سلاح‌های پیشرفته که از آمریکا دریافت کرده و مانورهای زیادی که در این خصوص انجام داده، نتوانست اطمینان صهیونیست‌ها را جلب کند.

نصرالله همچنین از سران رژیم صهیونیستی خواست تا در استفاده از عبارت‌هایی نظیر بازگرداندن لبنان به عصر حجر خودداری کنند، چرا که نه تنها شمال فلسطین در دایره آتش موشک‌های مقاومت قرار دارد، بلکه مهم ترین منطقه در سرزمین‌های اشغالی یعنی نوار ساحلی فلسطین از نتانیا گرفته تا اشدود در زیر تعداد موشکهای مقاومت قرار دارد، منطقه ای که قلب رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود و بخش قابل توجهی از شهرک‌نشینان اسرائیلی در آن اسکان دارند و تمامی موسسات حیاتی کابینه رژیم صهیونیستی در آن قرار دارد.

نصرالله تاکید کرده است که اگر مقاومت قدرت شلیک ده هزار موشک به این منطقه را داشته باشد، آیا رژیم صهیونیستی می‌تواند در برابر این تحولات ایستادگی کند؟ این به معنای عصر حجری برای اسرائیل خواهد بود و کشتار گسترده صهیونیست‌ها، تنها بخشی از تلفات این اقدام احتمالی است.


برچسب ها: نصرالله
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل