کد خبر: ۸۱۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
مهدی تاج درخصوص موضوعات مختلف فوتبال ایران اظهار نظر کرد.
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در برنامه ورزش و مردم حاضر شد تا در حضور پیمان یوسفی درباره موضوعات مختلف اظهار نظر کند.

 

*  ایران نباید از حریفی بترسد
 

او در ابتدا از مهدی شفیع یاد کرد و سپس درباره قرعه کشی  مقدماتی جام جهانی 2022 گفت: قرعه کشی به هر جهت پریروز انجام شد و دیروز هم یک جلسه داشتیم. قرعه می توانست ساده تر باشد مثل گروه یک و می توانست سخت تر هم باشد مثل گروه چهار. ایران به هر حال در سید یک اول بود و بعد استرالیا و ژاپن و کره جنوبی. به هر حال ایران آقای آسیاست و نباید از حریفی بترسد.

 

وی افزود: آقای زوزان روش جدید مسابقات را شرح داد و از همه بابت حضورشان تشکر کرد و بحث مهمش هم این بود که این بار می خواهیم متفاوت جام ملت ها و مقدماتی جام جهانی را برگزار کنیم. این قرعه کشی زیر نظر فیفا برگزار شد و نایب رئیس مسابقات فیفا هم حضور داشت. بازی ها شهریور آغاز می شود. ما بازی اول را باید برویم. ما هنگ کنگ را 4 بار بازی کردیم و هر بار بردیم. با کامبوج هم بازی کردیم، اما عراق هم 4 بار باخت دادیم و تساوی زیادی هم داشتیم. عراق تیم بسیار خوبی است و بحرین هم تیم خوبی است و ما 4 بار به این تیم باختیم. ولی بالاخره ما ایران هستیم.

 

* هیچ بانکی متقاعد نشد به ایران پول بدهد
 

او درباره مشکلات تیم ملی هم گفت: فکر می کنم از نظر مالی ما از همه بدتر هستیم اما از نظر قهرمانی از همه بهتر هستیم. فوتبال به هرجهت دلخوشی همه مردم است و فراگیر و گسترده است و این که مردم فوتبال را دوست دارند به دو دلیل است، یکی این که همه می توانند درباره اش اظهار نظر کنند و دو این که شایسته ترین ها به زمین می روند. هرچند که این هم موافق و مخالف دارد اما به هر حال همه درباره اش اظهار نظر می کنند. اینجا اگر عددی را در فوتبال بیاوریم سرمایه گذاری است، هزینه نیست. ما از دلار پولی نمی خواهیم، ما از فیفا 10 میلیون دلار درآمد داریم، همه راه‌ها را  هم رفتیم اما فیفا به ما گفت ما هیچ بانکی را نتوانستیم متقاعد کنیم که این پول را به اسم ایران منتقل کند چون تحریم ها شدید هستند.

 

تاج همچنین گفت: ما الان فقط حرفمان این است که 10 میلیون دلاری که طلب کاریم و 3-4 میلیاردی که از ای اف سی طلبکاریم را باید الان هزینه کنیم. من دیروز با خانم افخم نماینده ما در مالزی صحبت کردم بابت پولی که در ای اف سی داریم، با شیخ سلمان هم صحبت کردیم که این پول بیاید در ای اف سی و بگیریم چون فوتبال از سیاست جداست. شعار فیفا هم این بوده و بند 4 اساسنامه هم این است که ما فوتبال را برای همه می خواهیم. در فیرپلی هیچ کشوری نباید به کشوری ترجیح  داده شود. ما الان  حق پخش نداریم، از فیفا و ای اف سی نداریم، از دولت هم نمی گیریم پس یکی باید بیاید و بگوید چطور فوتبال را مدیریت کنیم؟

 

رئیس فدراسیون درباره شایعه نامه ترامپ هم عنوان کرد: کار سخیفی است من هم دیدم، فیفا نباید بپذیرد و اگر بپذیرد دیگر فیفا نیست. شخصیت مستقلی دارد و خود آقای اینفانتینو هم گفت تمام تلاش من این است که مشکل شما را حل کنیم. 2 میلیون دلار برای ساختمان ما هزینه شده و اگر این پول می آمد مشکل حل می شد. ما قرارداد آقای ویلموتس را بستیم اما قسط اول را نتوانستیم بدهیم، پول آقای کی روش را دادیم، ایشان یک شکایت کردند و ما هم شکایت کردیم. آقای ویلموتس با این که پولی نگرفته اما همچنان کارش را ادامه می دهد.

 

او درباره راهکار فدراسیون هم گفت: الان خیلی هوشمند کردند، خانم افخم هم یک صحبت هایی کردند و من دیروز از سفارت رفتم ای اف سی با رئیس مالی ای اف سی صحبت کردیم و نشستیم و سه راه حل به ذهنمان آمد که حداقل استقلال و پرسپولیس و ذوب آهن را مشکلشان را حل کنیم.

 

* استقلال از فیفا پول نگرفت
 

تاج درباره مشکل استقلال هم گفت: آقای خطیر و فتحی گفتند که ما راهکارهایی داریم، آنجا باشگاه را ان جی او می دانند و فدراسیون را حاکمیت. اما باشگاه استقلال پول نگرفته، اما فیفا پذیرفته که استقلال اینجا طلب دارد و می تواند از اینجا هزینه کند. این کار را انجام می دهند و به هر حال نامه ای آمده و این خیلی خوب است تا 6 امتیاز از این تیم کم نشود.

 

او درباره مسئله و بحران های بازی با تیم های عربستانی هم گفت: بله کارهایی انجام شده، ما کمیته مسابقات  هستیم من در فیفا عضو هستم اما در ای اف سی نه. عربستان برای ما یک پرونده امنیتی در کمیته امنیت باز کرد به خاطر آتش زدن سفارت. اما قطر پرونده سیاسی باز کرد، کنفدراسیون آن را رد کرد چون سیاسی بود. ما همین الان اگر می خواهیم لیگ برگزار نشود یا با این شرایط برگزار شود، چون امنیتی است. الان عربستان هیچ کرسی ندارد اما ما و قطر داریم. این که هزینه ها را آن ها قبول کنند می شود اما کمیته امنیت یک نهاد مستقل است. وقتی به کمیته امنیت می رود آن ها باید تائید کنند، ما هنوز باید ماجرا را حل کنیم اما به شکل جدی دنبال حل مشکل هستیم اما مشکل امنیتی فقط از دست فدراسیون خارج است.


برچسب ها: تحریم
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل