کد خبر: ۸۱۹۶۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
یکی از اهداف اولیه این شورا کمک به مجلس شورای اسلامی است برای تصویب طرح الزام دولت در تشکیل باشگاه تحریمی‌هاست؛ به علاوه، از دیگر اهداف این شورا برنامه ریزی برای نشست های دیپلماتیک با 25 کشور تحریم شده است. شورای سیاستگذاری باشگاه تحریمی‌ها بنا دارد جلسات سیاستگذاری را هر سه هفته یک بار به میزبانی یکی از نهادهای عضو برگزار کند.
فارس: نخستین جلسه شورای سیاستگذاری باشگاه تحریمی ها با حضور 9 نفر به نمایندگی از 4 نهاد مختلف کشور برگزار شد.

بنابر این گزارش، چندی پیش محمدعلی پورمختار رئیس فراکسیون مقابله با تحریم در مصاحبه‌ای هدف از ایجاد این فراکسیون را ایجاد زمینه‌ای برای تجمیع 25 کشور تحریم شده توسط آمریکا اعلام کرده بود.

وی با بیان اینکه امروز 25 کشور به شکل های مختلف تحت تحریم های ظالمانه آمریکا قرار دارند، گفته بود: این یک فرصت استثنائی برای ایران به‌وجود آورده تا با تلاش‌های دیپلماتیک، این کشورها را تحت عنوان باشگاه تحریمی ها کنار همدیگر قرار دهد تا مراودات مالی بین آنها صورت گیرد و این می‌تواند موجبات عقب نشینی آمریکا از خواسته های قلدرمابانه و ظالمانه را فراهم کند.

به گزارش فارس، یکی از اهداف اولیه این شورا کمک به مجلس شورای اسلامی است برای تصویب طرح الزام دولت در تشکیل باشگاه تحریمی‌هاست؛ به علاوه، از دیگر اهداف این شورا برنامه ریزی برای نشست های دیپلماتیک با 25 کشور تحریم شده است.

شورای سیاستگذاری باشگاه تحریمی‌ها بنا دارد جلسات سیاستگذاری را هر سه هفته یک بار به میزبانی یکی از نهادهای عضو برگزار کند.


نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل