کد خبر: ۸۲۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
سی‌ان‌ان در گزارشی با موضوع بررسی درستی ادعاهای دونالد ترامپ، اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا در هفته گذشته ۶۱ ادعای دروغ مطرح کرده است.
سی‌ان‌ان در گزارشی به بررسی اظهارات، سخنرانی‌ها و توییت‌های یک هفته اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پرداخته و اعلام کرده وی در هفته گذشته ۶۱ ادعای دروغ اعم از مبالغه‌های بی ارزش تا دروغ‌های بزرگ را مطرح کرده است.

سی‌ان‌ان با اشاره به اهمیت حقیقت، هدف از انتشار این ادعاهای دروغ را اهمیت آگاهی رای دهندگان به ترامپ از دروغ‌های وی خوانده و نوشته است این افراد باید بدانند که فریب خورده‎اند.در این گزارش آمده است: براساس بررسی‌های پیشین، ترامپ در بازه زمانی ژانویه ۲۰۱۷ تا مه ۲۰۱۹، ۵۲۷۶ بار دروغ گفته است؛ این میزان معادل ۶ دروغ در روز از زمان حضور در کاخ سفید است. نکته مهم روند افزایشی دروغگویی رئیس جمهور آمریکا است. میانگین دروغگویی وی در سال ۲۰۱۷، ۲.۹ دروغ در روز بود که در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به میانگین ۸.۳ دروغ در روز رسید.

اما او در هفته گذشته رکوردشکنی کرده و ۶۱ ادعای دروغ را مطرح کرد. ۲۲ مورد از این ادعاهای دروغین در کمپین انتخاباتی وی در «کارولینای شمالی»، ۱۵ مورد در جلسات هفته گذشته کابینه، ۶ مورد در توییتر و ۵ مورد در گفت‎وگو با خبرنگاران مطرح شد. بقیه دروغ‌ها نیز در رویدادهای پراکنده هفته گذشته مطرح شدند.

فاحش‌ترین ادعای دروغ ترامپ در هفته گذشته علیه «ایلهان عمر» نماینده دموکرات کنگره مطرح شد. او تا هفته گذشته به رغم موضع خصمانه علیه این زن رنگین پوست کنگره، دروغی علیه وی نگفته بود. اما در هفته گذشته ترامپ، عمر را به حمایت و ستایش از «القاعده» متهم کرد. گذشته از دروغ بودن حمایت ایلهان از القاعده، این نماینده دموکرات در توییتی رژیم صهیونیستی را به «اعمال شریرانه» متهم کرده بود.
سی‌ان‌ان ضمن برشمردن دروغ‌های وی در مورد هزینه‌های ناتو، توافق با کره شمالی، نرخ محبوبیتش در میان جمهوری خواهان، اقتصاد چین، نظرسنجی‎ها، جنگ اقتصادی با چین، بازار داخلی و رشد صنایع، اقتصاد کارولینا، نرخ بیکاری، مراقبت‌های بهداشتی، هزینه‌ها و بدهی‌های دولت، سیستم قضایی، اصالت برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری، زنان دموکرات کنگره، مهاجرت و ... به دروغ‌های وی در مورد توافق هسته‌ای اشاره داشته است.


برچسب ها: ترامپ
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل