کد خبر: ۸۲۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
پیام هایی که جمعه شب توسط «دونالد ترامپ» در خصوص اقدام فرانسه منتشر شده نشان می دهد پاریس قربانی جدید جنگ تجاری آمریکا خواهد بود.
رویترز: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در واکنش به تصمیم پاریس برای اخذ مالیات از شرکت‌های تکنولوژی آمریکایی، تهدید به مقابله به مثل کرد.

ترامپ در توئیتر نوشت: «اگر قرار باشد کسی برای آنها مالیات تعیین کند، باید کشور خود آنها، یعنی ایالات متحده چنین کند. ما به زودی پاسخ کاملاً درخوری به اقدام احمقانه ماکرون خواهیم داد.»

به گفته کاخ سفید، ترامپ هفته گذشته در تماسی با همتای فرانسوی خود نسبت به تصمیم پاریس ابراز نگرانی کرده بود.

در همین رابطه «جود دیر» سخنگوی کاخ سفید، اظهار داشت که ایالات متحده از تصمیم فرانسه برای اخذ مالیات از خدمات دیجیتال شرکت‌های آمریکایی و کارگران آن به شدت ناامید است و به دقت بررسی خواهد کرد که به اقدام یکجانبه فرانسه چه پاسخی بدهد.

سنای فرانسه دو هفته قبل لایحه ۳ درصد مالیات بر درآمد حاصله شرکت‌های دیجیتال در فرانسه را به تصویب رساند که شامل همه شرکت‌هایی می‌شود که درآمدشان در این کشور بالغ بر ۲۵ میلیون یورو و در کل جهان بالغ بر ۷۵۰ میلیون یورو باشد.

این مصوبه عطف به ماسبق می‌شود و درآمد این شرکت‌ها از آغاز سال جاری میلادی را دربرمی‌گیرد.

دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نظیر اتریش، انگلیس، اسپانیا و ایتالیا نیز اعلام کرده‌اند که قصد دارند بر شرکت‌های دیجیتال مالیات تعیین کنند.

آنها تعیین مالیات را از این نظر ضروری می‌دانند که شرکت‌های بزرگ و چندملیتی اینترنتی نظیر فیسبوک و آمازون سود خود را در کشورهایی مانند ایرلند که نرخ مالیات پایین است، تضمین کرده‌اند.


برچسب ها: فرانسه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل