کد خبر: ۸۲۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
همزمان با افزایش تنش‌ها در هنگ کنگ، منابع محلی از استقرار نیروهای نظامی ارتش چین در این منطقه خبر داده‌اند.
سی ان ان: در حالی که آشوب و تنش داخلی در هنگ کنگ همچنان ادامه دارد، ارتش چین تعداد قابل توجهی از نیروهای زمینی و واحدهای زرهی خود را در نزدیکی مرز هنگ کنگ مستقر کرد.

در همین ارتباط گفته شده واحدهای نظامی چین در شهر بندری «شنژن» به عنوان نزدیک‌ترین محل به هنگ کنگ مستقر شده‌اند و در حالت آماده باش به سر می‌برند.

منابع چینی همچنین از آماده باش واحدهای پلیس مسلح مردمی، موسوم به «پاپ» در چند مایلی مرزهای هنگ کنگ خبر داده و افزوده‌اند که این نیروها با آموزش‌های ویژه برای شورش‌های شهری در حالت آماده باش به سر می‌برند.

گفته شده نیروهای مسلح پاپ دارای ۱.۵ میلیون عضو هستند که در همه شهرهای چین حضور دارند و زیر نظر کمیسیون نظامی مرکزی چین و به فرماندهی رئیس جمهور این کشور فعالیت می‌کنند.

هنگ کنگ از چند هفته پیش به این سو صحنه اعتراضات و آشوب‌های خیابانی است.

این اعتراضات بر سر استرداد یک متهم به چین آغاز شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود خواستار خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

چین پیش از این به معترضان هنگ کنگی هشدار داده بود که در صورت ادامه اعتراضات و هرج و مرج، این منطقه با بدترین شرایط خود روبرو خواهد و ممکن است موقعیت خود به عنوان مرکز اقتصادی آسیا را از دست بدهد.

برچسب ها: چین
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل