کد خبر: ۸۲۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
شاه بحرین در دیدار با فرمانده تروریست‌های آمریکایی در منطقه، گفت منامه در «تأمین امنیت دریانوری منطقه» نقش ایفا خواهد کرد.
ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده ستاد تروریستی ارتش آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) با «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین دیدار کرد.

شاه بحرین در این دیدار گفته است: «بحرین با برادران و متحدان خود در تأمین امنیت کانال‌های بین‌المللی تجارت و انرژی و آزادی دریانوردی در منطقه ایفای نقش خواهد کرد.»

طبق گزارش وبگاه «مرآة البحرین»، آل خلیفه همچنین بر عمق روابط استراتژیک و شراکت تنگاتنگ بین بحرین و آمریکا در طول دهه‌های گذشته که مبتنی بر «اعتماد، احترام و هماهنگی مشترک» بوده، تأکید کرد.

شاه بحرین همچنین از آنچه «ایفای نقش موثر آمریکا در تضمین امنیت و ثبات منطقه و تقویت صلح و امنیت جهانی» خوانده، تمجید کرده است.

پیش از این «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران خبر داده بود که بحرین میزبان نشستی درباره «امنیت تردد دریایی» خواهد بود.

وزارت خارجه آمریکا نیز اخیرا جزئیاتی درباره نشست‌های آتی گروه‌های کاری بر آمده از دل نشست ضد ایرانی بیست و پنجم بهمن ماه ۱۳۹۷ ارائه داده و از برگزاری نشست گروه کاری «امنیت هوانوردی و دریایی» به میزبانی بحرین در تاریخ ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) خبر داد.

وزارت خارجه بحرین نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که شراکت با آمریکا و لهستان برای برگزاری نشست کارگروه ورشو در رابطه با هوانوردی و دریانوردی، «مایه افتخار منامه است.» 

برچسب ها: بحرین
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل