کد خبر: ۸۲۸۰۵
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
یک مقام وزارت خارجه کره شمالی می‎گوید که اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا مسیر مذاکرات بین پیونگ یانگ و واشنگتن را دشوارتر می‌کند.
«پیونگ یانگ» اعلام کرد اظهارات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، مذاکرات این کشور با واشنگتن را دشوارتر می‌کند.

«کِی‌سی‌ان‌اِی» خبرگزاری رسمی کره شمالی روز شنبه به نقل از «چو سان هوی» معاون وزیر خارجه این کشور نوشت اظهارات اخیر پمپئو در مورد "رفتار سرکشانه پیونگ یانگ" مذاکره با آمریکا را دشوارتر می‌کند.


وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه گذشته در اظهاراتی گفته بود که "آمریکا قادر به نادیده گرفتن رفتارهای سرکشانه کره شمالی نیست."

معاون وزیر خارجه کره شمالی این اظهارات پمپئو را غیرمنطقی و تحریک آمیز خوانده و گفت این اظهارات، انتظارها در مورد از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی را دشوارتر می‌کند.

ارگان رسمی کره شمالی همچنین نوشت "چو" با اظهار ناامیدی پیونگ یانگ از انتظاراتش در مذاکره با آمریکا، هشدار داد که این کشور با قرار گرفتن در فشار، همه اقدامات را مجددا مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی افزود: "برای آمریکا بهتر است برای این که بعدا دچار پشیمانی نشود، صبر و حوصله ما را با اظهاراتی که سبب ناراحتی ما می‌شود، آزمایش نکند. "

کره شمالی در هفته‌های اخیر اعتراض شدیدی به مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی و ورود تسلیحات آمریکایی به سئول اعلام کرده و دست به آزمایش‌های متعددی زد.

این عوامل سبب شد تا پیونگ یانگ ضمن ناامیدی از نتیجه بخش بودن مذاکرات با آمریکا، انتقادات خود از پمپئو را افزایش دهد.

کره شمالی که تاکنون دو نشست ناکام با آمریکا در سنگاپور و ویتنام برگزار کرده است، از زمان اجلاس «هانوی» خواستار جایگزینی فرد "بالغ تری" با پمپئو در مذاکرات دو کشور شده است.

برچسب ها: کره شمالی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل