کد خبر: ۸۲۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
نخست‌وزیر انگلیس ضمن رد احتمال استعفایش گفت تصمیم دارد به بروکسل سفر کند تا با اتحادیه اروپا بر سر اجرای برگزیت به توافق برسد.
«بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد استعفا نخواهد داد و در سفر به بروکسل، با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت به تفاهم خواهد رسید.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، جانسون روز جمعه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «اسکای نیوز» گفت: «به بروکسل می‌روم، توافقی را به‌دست می‌آورم و اطمینان خواهم یافت که در تاریخ ۳۱ اکتبر [از اتحادیه اروپا] خارج می‌شویم. این کاری است که باید انجام دهیم».

او در پاسخ به این سوال که آیا اگر نتواند چنین اقداماتی را تحقق بخشد استعفا خواهد داد، گفت: «این فرضیه‌ای نیست که تمایل داشته باشم به آن فکر کنم».

جانسون در تلاش است پیش از فرا رسیدن زمان مقرر برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ ۱۵ اکتبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. احزاب مخالف او می‌گویند پیش از آن‌که بر سر برگزاری انتخابات به توافق برسند باید احتمال وقوع برگزیت بدون توافق با بروکسل از بین برود.

جانسون قصد دارد از ۹ سپتامبر تا ۱۴ اکتبر پارلمان را تعطیل کند تا قانون‌گذاران نتوانند مانع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق با بروکسل شوند.

نخست‌وزیر انگلیس بارها گفته است با توافق یا بدون توافق با بروکسل، برگزیت را در آخرین روز ماه اکتبر اجرایی می‌کند.

در صورتی که بریتانیا بدون توافق با اتحادیه اروپا برگزیت را اجرا کند با بحران‌های سیاسی و اقتصادی شدیدی روبرو خواهد شد.


برچسب ها: جانسون
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل