کد خبر: ۸۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۴
در مراسم روز سوم خرداد دانشگاه تهران مطرح شد
استاد حسن عباسی ظهر امروز در مراسم روز سوم خرداد که هر ساله با حضور ایشان در این دانشگاه برگزار می شود حضور یافتند .
به گزارش خبرنگار سیاسی آرمان پرس، استاد حسن عباسی ظهر امروز در مراسم روز سوم خرداد که هر ساله با حضور ایشان در این دانشگاه برگزار می شود حضور یافتند .
موضوع این جلسه که با عنوان «من ریویزیونیستم، پس هستم!» برگزار شد سبب فراهم شدن شور بیشتری در مراسم بود.

 استاد حسن عباسی از جهات گوناگون به ابعاد مختلف حرکت تجدید نظر طلب ها از اول انقلاب تا کنون اشاره نموده و فرمودند: «در فرهنگ قرآنی اصلاح و افساد در کنار یکدیگر می آیند. » ایشان در این رابطه به آیات ابتدایی سوره بقره اشاره فرمودند که می فرماید:«و چون به آنان گفته شود در زمين فساد مكنيد مى‏گويند ما خود اصلاحگريم (آیه ۱۱)»

استاد عباسی در بخش دیگر سخنانشان به سخنرانی یک ماه پیش در دانشگاه امیر کبیر اشاره کردند و فرمودند:« پس از افشای اسنادی که دیدار رئیس جمهور حسن روحانی و یک مقام اسرائیلی را در دهه 60 بر ملا کرد، آقای روحانی از بنده شکایت کرده است.»

ایشان در ادامه افزودند:« آقای روحانی امثال من از تهدید و زندان شما نمیترسند، من خودم را برای زندان آماده کرده ام.»

استاد عباسی: اسرائیل از روحانی نقل قول کرد، روحانی از من شکایت کرد / امثال ما را نمی توانند از تهدید و زندان بترسانند

حسن عباسی علیرضا فرقانی

استاد حسن عباسی در این مراسم  که در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج دانشجویی برگزار شد، با اشاره به رشادت‌های رزمندگان انقلاب اسلامی برای آزادی خرمشهر گفت: برخی‌ها ادعا می‌کنند حقوقدانان از سرهنگ‌ها بهتر هستند ولی تجربه چند ساله انقلاب نشان داده کسانی که انقلاب کرده و انقلاب را پیش بردند، حقوقدانان نیستند بلکه کسانی هستند که به سرهنگ بودن متهم شدند. از حقوقدانان و دیپلمات‌ها غیر از مذاکره بی‌خاصیت چیزی ندیدیم.

وی به استقبال پرشور جوانان از برنامه‌های انقلابی اشاره کرد و گفت: جوانان از این گونه برنامه‌ها استقبال خوبی می‌کنند اما از طرفی برخی از مقامات در دانشگاه امیرکبیر حضور پیدا می‌کنند ولی نصف سالن خالی می‌ماند. همان مقاماتی که خاطره تعریف می‌کنند و از گزاره برگ می‌گویند.

عباسی تاکید کرد:‌ امروز ما هیچ چشم امیدی به هیچ جا غیر از خدا نداریم. امیدی به اینکه از مذاکرات آبی برای مردم گرم شود نداشتیم و نخواهیم داشت اما افتخار می‌کنیم شریک غم مظلومان عالم باشیم حتی اگر آنها مو بلوند و چشم آبی نباشند.

وی با اشاره به مسئله تجدیدنظر طلبی گفت: اینکه بسیاری از اتفاقاتی که امروز شاهد آن هستیم و اینکه گفته می‌شود چرا ما به بسیاری از آرمان‌های انقلاب دست نیافته‌ایم به خاطر این است که امروز با پدیده‌ای به نام تجدیدنظر طلبی مواجه هستیم.

عباسی در ادامه تصریح کرد:‌ برخی از کشورها در مذاکرات هسته‌ای زیر میز مذاکره زده‌اند اما برخی دیپلمات های ما دچار واماندگی و درماندگی شده اند. آیا نمی‌شد روحیه سلحشوری را حفظ کرد.

این کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: بعد از مدت ها تلاش تیم مذاکره کننده شاهد بهانه طرف مقابل بودیم و از طرفی هم ما را با بمب اتم تهدید کردند. آیا نمی‌توانستیم این مسئله را روی میز مذاکره بگذاریم و از آن استفاده کنیم؟

استاد عباسی: اسرائیل از روحانی نقل قول کرد، روحانی از من شکایت کرد / امثال ما را نمی توانند از تهدید و زندان بترسانند

حسن عباسی علیرضا فرقانی

عباسی اظهار داشت: عده‌ای می‌گفتند دیوار ایران هراسی ترک برداشته ولی تا به حال سابقه نداشته که جمهوری اسلامی ایران را با بمب اتم تهدید کنند آیا اینگونه دیوار ایران هراسی ترک برداشته است؟

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما باید این باشد که هر کار مثبتی را انجام دادیم بگوییم خدا آن را انجام داد و این استراتژی بود که امام (ره) مطرح کرد. مانند آزاد شدن خرمشهر که امام (ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

این کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: این استراتژی توسط برخی‌ها تغییر کرده است. امروز نمی‌گویند خدا تورم را پایین آورد آنها ادعا دارند خودشان نقطه به نقطه تورم را پایین آوردند.

عباسی اضافه کرد: عده‌ای خیال می‌کنند انقلاب و جنگ تمام شده ولی ما علیه استکبار و کفر قیام کردیم، ولی چون برخی‌ استراتژی خود را تغییر دادند می‌گویند آمریکا نماد کفر و استکبار نیست.

وی به روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی و همچنین دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: برای رزمندگان اسلام همچنان جنگ ادامه دارد. شهدایی که امروز از سوریه، عراق و کشورهای مسلمان به عنوان شهدای حرم می‌شناسیم جزو رزمندگان آن دوران هستند و اگر چنین افرادی نبودند ما امروز شاهد جنگ در کف خیابان‌های تهران بودیم.

این کارشناس مسائل استراتژیک اضافه کرد: اعتقاد ما این است که تا زمانی که فتنه در روی زمین وجود دارد باید جنگید تا فتنه را از بین برد اما آیا امروز ما چنین مسئله‌ای را شاهد هستیم؟ متاسفانه آرمان‌های بزرگ جوانان را می‌گیرند و آنها را با مباحثی مانند ازدواج سفید سر کار می‌گذارند.

عباسی ادامه داد: وقتی از انسان‌ها، آرمان‌ها را بگیرند چیزی برای این انسان باقی نخواهد ماند. غرب را ببینید آرمان‌ها را از مردم آنجا گرفته و هر چه به مردم می‌دهند آنها سیر نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه عده‌ای امروز برای دیگران آرمان تعریف می‌کنند به طوری که یک جوان ریش می‌گذارد، لباس مشکی می‌پوشد و به اسم اسلام آدم می‌کشد.

این کارشناس مسائل استراتژیک اظهار داشت: در مملکت ما دیدید که چقدر برای جامعه مدنی برنامه گذاشتند و از جامعه مدنی گفتند. در همین دانشگاه تهران چقدر برنامه برای جامعه مدنی برگزار شد ولی متاسفانه هیچ کسی برای جامعه آرمانی، توحیدی برنامه‌ای برگزار نکرد.

عباسی ادامه داد: زمانی کسانی که لباس دین بر تن داشتند آمدند و جامعه مدنی را مسئله مردم کردند و برخلاف خواسته امام راحل مسئله جامعه مدنی را مطرح کردند.

وی افزود: اصلاح در قرآن روبروی فساد قرار دارد. برخی‌ها فساد را به اسم اصلاح به خرد جامعه می‌دادند و می‌گفتند ما جامعه را اصلاح می‌کنیم.

این کارشناس مسائل استراتژیک گفت: این افراد که ادعای اصلاح‌طلبی داشتند روزی در کف این تالارها درگیر بحث با ما بودند و در دانشگاه‌های مختلف دپارتمان حقوق بشر را راه انداختند و امروز با چهره‌های متفاوت در رسانه‌های ضدانقلاب فعالیت می‌کنند.

عباسی افزود: برای خدا حدودی وجود دارد و اگر این حدود را رعایت کنیم به خودمان کمک کرده‌ایم ولی متاسفانه عده‌ای حدود خدا را کنار گذاشته‌اند.

وی در ادامه با انتقاد از اساتید حقوق گفت: من انتظار ندارم استاد حقوق دانشگاه تهران در رابطه با حقوق خدا حرف بزند. ما در دانشکده‌های مختلف بارها گفته‌ایم علوم انسانی که تدریس می‌شود غیر توحیدی و غیرالهی است. ولی صدایی از اساتید حقوق دانشگاه‌ها درنیامد چون حرفی برای گفتن نداشتند.

عباسی در ادامه با اشاره به اتفاقات اخیر منطقه گفت: غرب، امروز عربستان خونخوار را به جان مردم مظلوم یمن انداخته و همه نقاط را کنترل می‌کند که کمکی به مردم یمن نشود. در این شرایط در زمین دشمن بازی کردن واقعا خفت دارد.

عباسی خاطرنشان کرد: خیانت‌هایی که به آرمان‌های امام (ره) شد این بود که اول آمدند و بحث جامعه مدنی را مطرح کردند و بعد از آن بحث حقوق بشر را پیش کشیدند و بعد لیبرالیزم را به عنوان آزادی و سوسیالیزم را به عنوان عدالت گرفتند.

وی در ادامه با اشاره به خباثت‌های آمریکا در منطقه گفت: آمریکا شیطان بزرگ است ولی آیا می‌شود با شیطان بزرگ قدم زد؟ آیا گرگ و میش می‌توانند با هم دوست باشند. حال چه اتفاقی افتاده که آمریکا دیگر شیطان بزرگ و دشمن آشکار نیست؟

این کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: برخی‌ها احساس می‌کردند مردم وقتی در روند مذاکرات قرار بگیرند و تیم مذاکره کننده با آمریکا نشست و برخاست کند نفرت خود را نسبت به شیطان بزرگ از دست می‌دهند ولی این خیال باطلی بود.

عباسی در خاتمه تاکید کرد: برخی‌ها احساس می‌کنند تمام مردم فقط پورشه‌سوارانی هستند که در خیابان‌های بالای شهر تهران حرکت می‌کنند و البته این از مشکلات بالای شهرنشینی است.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل