کد خبر: ۸۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
تعداد نظرات: ۸ نظر
سناریوی جدید دولت برای انحراف افکار عمومی آغاز شد
چه طرحی از این بهتر که با موضوع مهمی مانند گرانی که می تواند به دغدغه اصلی هر خانواری تبدیل شود ذهنیت جامعه را به کار دیگری مشغول ساخت و تا فرصت دهم تیرماه به دور از هرگونه حاشیه ای به توافق به هر قیمتی پرداخت. اکنون موضوع بنزین و گرانی در حقیقت حربه ای است برای اینکه . . .

آرمان پرس – گروه سیاسی : در شرایطی که این روزها موضوع نگارش متن نهایی توافقات هسته ای حاشیه های زیادی را در داخل کشور به وجود آورده است و با عدم شفافیت تیم مذاکره کننده ایرانی بسیاری از مردم نگران امتیازات رد و بدل شده در این گفت و گو ها هستند دولت در یک اقدام جالب توجه و برای انحراف فشار افکار عمومی نسبت به مذاکرات با افزایش ناگهانی قیمت بنزین بدون هرگونه اعلام قبلی سناریوی جدیدی را برای استارت پروژه مشغولیت سازی مردم کلید زد .

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس چند روز قبل بود که در آستانه زمان واریز ماهانه سهمیه بنزین یارانه ای 700 تومانی به حساب کارت های سوخت مردم ناگهان صاحبان خودرو ها با کارت های خالی مواجه شدند . در ابتدا مسئولان وزارت نفت در یک اقدام ناشیانه این موضوع را تنها به نقص فنی در سیستم های رایانه ای مرتبط دانستند اما به فاصله کمتر از یک روز زمزمه برگزاری جلسه ای برای تک نرخی شدن بنزین در میان رسانه ها پیچید و دو روز بعد هم دولت رسما بنزین را هزار تومان کرد . در این میان اما موضوعی که بسیار جلب توجه می کرد نه حذف سهمیه 60 لیتری بنزین 700 تومانی که ممکن است در سبد هزینه ای خانوارها نقش چندانی نداشته باشد ، بلکه بی احترامی دولت مدعی تدبیر و از سویی اثرات روانی این افزایش قیمت از قبل اعلام نشده بود .

باید توجه داشت در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان افزایش قیمت ناگهانی بنزین می تواند اثرات بسیار شدیدی بر روند افزایش قیمت ها به خصوص کالاهای مصرفی و مواد غذایی داشته باشد چرا که اصولا سالهاست افزایش قیمت بنزین بهترین بهانه برای افزایش قیمت ها در همه زمینه ها شده است . از همین دیروز که خبر افزایش قیمت بنزین به صورت عمومی منتشر شده است بسیاری از حوزه ها مانند حمل و نقل به طرفه العینی خود را با قیمت جدی بنزین هماهنگ کردند و هزینه تردد روزانه مردم را افزایش دادند . این موضوع را در کنار محصولاتی که در روزهای آینده گران خواهند شد بگذارید تا ببینید چه ماه رمضان سختی پیش روی قشر متوسط و ضعیف جامعه قرار خواهد گرفت .

البته این پایان ماجرا نیست چرا که به نظر می رسد دولت در یک سیاست آشکار و هماهنگ و با یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده مساله گرانی را برای دغدغه مندی این روزهای جامعه تجویز کرده است تا بتواند تمام دل مشغولی افکار عمومی را به این موضوع معطوف کند و تحت لوای آن کوچک ترین صدایی را بر علیه مذاکرات نشنود . الان بیش از یک سال است موضوع تک نرخی شدن بنزین و یا افزایش وام مسکن به 80 میلیون تومان که می تواند روی گران شدن مسکن تاثیرگذار باشد در دولت مطرح است . به راستی چرا باید این دو طرح که بار روانی گسترده ای دارد و می تواند بسیاری از قیمت ها را تحت الشعاع خود قرار بدهد در این روزها باید به تصویب عملی و اجرا برسد ؟

آیا نه این است که با افزایش انتقادها نسبت به پنهان کاری تیم مذاکره کنندگان ایرانی و برخی گزارش ها از وادادگی این تیم در خصوص برخی جزئیات مانند بازرسی از مراکز نظامی کشورمان که با تصریح جدی امام امت هم همراه شد افکار عمومی نسبت به جریان عمومی مذاکره بدبین شده و انتقاد های عمومی در آستانه نگارش متن توافق هسته ای از نگاه دولت مزاحمت آفرین است ؟ چه طرحی از این بهتر که با موضوع مهمی مانند گرانی که می تواند به دغدغه اصلی هر خانواری تبدیل شود ذهنیت جامعه را به کار دیگری مشغول ساخت و تا فرصت دهم تیرماه به دور از هرگونه حاشیه ای به توافق به هر قیمتی پرداخت. اکنون موضوع بنزین و گرانی در حقیقت حربه ای است برای اینکه مردم پیگیر این که چه اتفاقی در دورن دولت برای رسیدن به توافق روی می دهد نباشند و به نوعی فریب بازی جدید روانی دولت را بخورند . مردم باید بدانند دولت در حقیقت از مدت ها پیش بنزین را به هزار تومان رسانده فقط این بار احترامی برای شعور مردم قائل نشده است که این تک نرخی شدن را به عموم جامعه اعلام کند پس باید با آغاز موج گرانی برای انحراف افکار عمومی مقابله جدی کرد و با حساسیت دو چندان روند مذاکرات را پیگیری نمود .

نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
تا ثریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
2
10
بله نکته جالبی را اشاره کرید الان چه وقت گران شدن بنزین بود یقینا نان هم که چند باره گران شده به طبع آن گران می شود دهک های پایین چه کار باید کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
6
6
واقعا این دولت ماهیت حقیقیشو نشون داد.تورم زایی وعدم صداقت با مردم وحیله گری.جالبه طبق معمول فشار فقط بر اقشار آسیب پذیر.خودتون حساب کنید.پراید 20 میلیونی بنزین 1000 بزنه وبنز دومیلیاردی هم بنزین 1000.واقع ناگفته پیداست که در مذاکرات هسته ایی هم چه دسته گلی به اب دادن.متاسفم از رای خودم به دروغگوها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
4
2
این دولت با کلیدش داره درهای رفاه رو به روی مردم قفل کتابی میزنه ، واقعا شعارها یی که دادن با عمل خیلی فاصله داره ، حالا اونهایی که به این عزیز رای دادن تحمل کنن .
خدا عاقبت محرومین رو به خیر کنه مسئولین این دولت که اغلب از مرفهین بی دردن ، از دل مردم متوسط به پایین چه خبر دارن ، حالا یواش یواش مردم دولت قبلی رو درک می کنن که چه خدمات ارزشمندی را داشت . به امید سر افرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
1
4
ماه مصیبت بار گرانی پلکانی رمضان با افزایش قیمت بنزین خودنمائب کرد میگویند این ماه در قدیم ماه ضیافت خداوند و مبارکی بود ولی ما این ماه را با گرانی های مرحله ائی و کاهش کیفیت و کمیت مواد غذائی میشناسیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
3
4
آزادسازی بنزین در جشن سالروز آزادسازی خرمشهر توسط دولت کلید تدبیر و امید بلکم کدخدا از فشار روی مردم خوشحال شود.
تبریک به اصلاح طلیان خاموش
باشد با این روش مجلس را در دست بگیرید زهی خیال خام
دستتان برای مردم رو شده
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۷
2
2
به زعم رئیس جمهوررضایت کدخدا ازرضایت همه الاتراست باید کدخداراراضی کرد
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۵
2
2
لطفا اونایی که به این دولت رای دادن... هر چی داریم میکشیم از کلیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۵
2
1
انشالله کلیدش وخودش گم شوند
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل