کد خبر: ۲۴۹۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۸
«فیلتر تلگرام»، «کارگروه فیلترینگ»، «تلگرام فیلتر می شود یا نه؟» و ... جملاتی است که این روزها بر سر زبان بسیاری از مردم کشور قرار گرفته و مسئولین نیز با اتخاذ مواضع ضد و نقیض بر حواشی آن دامن زده اند . به نظر می رسد این نرم افزار نیز همانند وایبر به وسیله فیلتر از میدان به در نشود و ایجاد مشکلاتی همچون کاهش سرعت از محبوبیت آن بکاهد .
 آرمان پرس:
اپلیکیشن  تلگرام که بیش از 21.4 درصد از کل بازدیدکنندگان را به کاربران ایرانی خود اختصاص داده است. این روزها با مشکلات فراوانی در ایران همراه شده است . 
«فیلتر تلگرام» هرگز؛ کاهش سرعت شاید!

این در حالی است که از چند ماه گذشته و براثر ترافیک بیش‌ازحد در وایبر و کندی‌های مکرر، کاربران ایرانی به‌صورت فعالانه از وایبر به تلگرام مهاجرت کرده بودند و می توان گفت عملا وایبر از میدان شبکه های اجتماعی در کشور کنار رفت . 

تلگرام با ایجاد امکانات جدید در آخرین نسخه های خود شگفتی زیادی آفرید به طوری که بسیاری از کاربرانی که از حتی این اپلیکیشن را حذف کرده بودند به ناچار و برای آنکه به روز تر باشند مجبور شدند بازهم اقدام به نصب آن نمایند .
«فیلتر تلگرام» هرگز؛ کاهش سرعت شاید!
یکی از این امکانات افزوده شده که مهمترین آن نیز به شمار می رود ، «کانال تلگرام» است که در نوع خود بسیار خلاقانه بود . پیش از آنکه این قابلیت افزوده شود به دلیل آنکه هر گروه تلگرام تنها قابلیت عضویت 200 کاربر را داشت ، برخی سایت های خبری ، شرکت های تجاری و دیگر نهاد ها را مجبور ساخته بود تا اقدام به چندین گروه 200 نفره نمایند ، اما این کانال ها که ظرفیت نامحدود مخاطب را دارا هستند بزرگترین مشکل کاربران تلگرام را نیز رفع نمود تا مخاطبان آن با میل و رغبت هر چه بیشتر به فعالیت در آن ادامه دهند.

اما متاسفانه دیری نگذشت که باز هم همانند گذشته این نرم افزار هم مورد سوء استفاده برخی افراد سود جو قرار گرفت و به مکانی بسیار مناسب برای اقدامات ضد اخلاقی شد . صفحاتی که در ابتدا با انتشار تصاویر ضد اخلاقی اقدام به جذب مخاطب نموده و پس از جذب اقدام به تغییر ماهیت داده و تبلیغ تجاری را پیشه خود می سازند . 

این اقدامات سبب شد که دولت ایران مکاتباتی را با شرکت تلگرام انجام دهد و نسبت به حذف اینگونه موارد هشدار دهد . البته در موارد اول مدیران تلگرام از این اقدام سرباز زدند اما با جدی شدن هشدار مسئولین ایرانی کمی از موضع خود عقب نشینی نودند . 
مسئولان ایرانی هشدار داده اند که تنها در صورت حذف صفحات غیر اخلاقی اجازه ادامه فعالیت ( یا به نوعی عدم فیلترینگ) را خواهند داد و در غیر این صورت به زودی شاهد فیلتر آن خواهیم بود . اما آنطور که تجربه های قبلی در مورد سایر اپلیکیشن ها نشان داده است در صورتی که این اپلیکیشن آسیب های جدی فرهنگی را به دنبال داشته باشد احتمال می رود که ایجاد اختلال در دستور کار مسئولان قرار بگیرد . 
در مجموع می توان گفت با توجه به اقدامات انجام گرفته از سوی شرکت تلگرام در حذف موارد مستهجن مسئله فیلترینگ تلگرام انجام نخواهد شد و باید منتظ ماند و دید که آیا این اپلیکیشن با اختلال رو به رو خواهد شد یا خیر ؟ 

در اینجا می توانید نسخه های مختلف این نرم افزار را دانلود کنید:

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه رایانه


 
نسخه ویندوز تلگرام
نسخه ویندوز تلگرام
نسخه ویندوز تلگرام
نسخه ویندوز تلگرام
نسخه ipad تلگرام
نسخه ipad تلگرام
نسخه ipad تلگرام
نسخه ipad تلگرام
نسخه MAC OS X تلگرام
نسخه MAC OS X تلگرام
نسخه دسکتاپ تلگرام
نسخه دسکتاپ تلگرام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل